• جستجو بر اساس در گروه
   
  بوستان سرخانديز و شاتوت کهن آن
  توضیحات :

    يكي از طرح هاي چند منظوره و مهم بخش شانديز كه در دست مطالعه و برنامه‌ريزي است طرح ايجاد بوستان سرخانديز است. كه انشاءا... قرار است در منطقه‌ي زيبا و بسيار خوش آب و هواي سرخانديز احداث شود. اين طرح شامل چندين بند ذخيره آب و در كنار آن امكانات گردشگري است. اما چون از منطقه ي سرخانديز حرف به ميان آمد نمي شود از درخت شاتوت بسيار كهنسال آن چيزي نگفت. درختي كه با وجود نامهرباني‌هاي روزگار همچنان سبز و سرزنده است و هر ساله كام رهگذران را با ميوه‌ي خود ترش و شيرين مي كند. حتما اين درخت را ببينيد چون ديدني است. سرخاندیز منطقه‌ای است واقع در پشت آرامستان شاندیز
   
   
  خانه كمري و پنجه علي
  توضیحات :

      در محله خادر شانديز يكي از بي‌نظيرترين ابنیه ها و جاذبه‌هاي گردشگري وجود دارد اين اثر شامل مجموعه‌اي است از بناها و آثاري سنگی كه به همت مردان روزگاران قدیم در دل كوه ايجاد شده است و شكي در آن نيست كه اين بناها از آثار دوران غارنشيني مردمان بومي و قديمي اين نقطه است. دو خانه به شكل دخمه در دل كوه چنان جذابيتي دارد كه براي لحظاتي انسان را به گذشته‌هاي دور مي برد. در بالاي اين دو دخمه نيز آثاري ديگر همچون پله‌ها، حوضچه‌ها و طاق‌هايي كه بر سنگ كوه كنده شده كه شكوه و عظمت خاصي دارد. همچنين چشمه و قناتي كه در جلو اين دو خانه كمري هست به همراه درختان بلند چنار مقابل آن بسيار دلفريب و آرامش بخش است. به فاصله‌ي يك كوچه باغ نه چندان طولاني ودر پيشاني يك صخره اثر ديگري هست كه «پنجه‌ی علی» نامیده می شود این اثر شامل رد كف دستی است بر پیشانی کوه كه اهالي آن را پنجه علي مي نامند و براي آن تقدسي قائل هستند و معمولا در پاي  آن نذر و نياز مي كنند. پيرامون اين اثر هم با صفا و ديدني است.
   
   
  درياچه مصنوعي شهرداري
  توضیحات :

    اين درياچه كه در جنب شهرك گلستان ايجاد شده است از نقاط جذاب و ديدني شانديز است كه مي توان گفت طرح احداث اين درياچه يكي از بهترين منطقي‌ترين و زيربنايي‌ترين طرح‌هاي شهرداري بوده كه علاوه بر جذب گردشگر كمك شاياني به توسعه و پايداري فضاي سبز بخش شانديز داشته ضمن اينكه غيرمستقيم به توسعه ورزش شهرستان كمك مي كند چه از لحاظ ورزش‌هاي آبي و چه از اين نظر كه تامين‌ كننده‌ي آب مورد نياز زمين چمن جنب اين درياچه است. لازم به ذکر است که شهرداری شاندیز با واگذاری این منطقه به یک سرمایه‌گذار با تجربه به دنبال ایجاد یک مرکز توریستی و گردشگری بسیار دیدنی و جذاب در پیرامون این دریاچه است.
   
  شهرك توريستي گلستان شانديز
  توضیحات :

     اين شهرك كه در تپه‌هاي حاشيه رودخانه شانديز واقع است و از مسير ميدان وليعصر و خيابان مصلي مي شود به آن رسيد از نقاط ديدني و زيباي شانديز است. پلي كه بر روي رودخانه جهت اتصال شهر شانديز به اين شهرك احداث شده بسيار با شكوه و تماشايي است ايستادن بر روي اين پل و تماشاكردن مناطق زير دست و باغ و بوستان‌هاي پيرامون، روح انسان را تازه مي كند. از اين پل كه عبور كني بلوار و ميدان بزرگ و زيبايي است كه ما را به ساختمان‌هاي زيبا و باشكوه اين شهرك رهنمون مي كند كه هم خود آنها و هم فضاي اطراف آنها بسيار زيبا و دلچسب است.
  پارك طبيعي شهرداري شانديز
  توضیحات :

      شانديز به دليل موقعيت ويژه‌ي اقليمي، ارتفاع مناسب  و قرار گرفتن در دامنه‌ي رشته كوه زيباي بينالود، داراي آب و هواي بسيار مطلوب و به موازات آن درّه‌هاي آباد و سرسبز مي باشد. اين استعداد و در كنار آن خونگرمي و مهمانواز بودن اهالي اين خطّه، سبب شده كه از ديرباز مردمان بسياري، از نقاط مختلف براي روزها، هفته‌ها، ماه‌ها، سال‌ها و يا براي هميشه اين سرزمين را براي زندگي و سكونت برگزينند و شانديز از جمله نقاط مهاجرپذير باشد. همين قابليت‌ها سبب شد كه بر اساس مصوبه هيات محترم دولت در سال 84 شانديز به عنوان «منطقه‌ي نمونه‌ی بين‌المللي گردشگري» شناخته شود و برنامه‌هاي جامعي برايش تعريف گردد.
     پارك طبيعي شهرداري با وسعتي بالغ بر 40 هكتار در كنار رودخانه با صفاي شانديز و درختان سر به فلك كشيده آن، بوستان مناسب، مجهز و باصفايي است كه حاصل تلاش، مديريت و سرمايه‌گذاري درست شهرداري بوده و در نوع خود كم‌نظير است. در اين پارك امكانات مختلفي از جمله: نمایشگاه آثار تاریخی و فرهنگی، رستوران، نمازخانه، سرويس‌هاي بهداشتي، وسايل بازي و سرگرمي، وسايل ورزشي، آلاچيق، پل معلق و...
   
  نمایشگاه آثار تاریخی و فرهنگی شهرداري شانديز (موزه)
  توضیحات :

     اين نمایشگاه در پارك طبيعي و در كف رودخانه شانديز واقع است. مكان فرهنگي دیدنی و مناسبي است كه در آن مي شود به فرهنگ و گذشته مردمان اين ديار پي برد. در نمایشگاه مذكور آثاري ارزشمند همچون تابلوها و نقاشي استاد حسيني‌پور نقاش و مجسمه‌ساز معروف شانديز، عكس‌هاي قديمي شانديز، فيلم‌هاي مستند با موضوع شانديز قدیم، ابزار و وسايل قديمي، سنگ قبور قديمي، سنگ‌نگاره‌ها، حيوانات تاكسيدرمي شده و... در معرض ديد علاقه‌مندان قرار گرفته است. 

   
  بلوار آبشار شهر شانديز
  توضیحات :

      اين بلوار كه در شهر شانديز و پس از ميدان امام (ميدان چهارم) شانديز قراردارد در حقيقت بلوار و آبشاري است كه بر روي آبشار قديمي شانديز ايجاد شده است. اين آبشار خاطره‌انگيز به جهت كشش و شيب مناسب و موقعيت در نوع خود بي‌نظير است در انتهاي اين آبشار تنديس‌هايي جذاب با موضوع آب نصب شده كه از آثار ارزشمند استاد سيد مرتضي حسيني‌پور (نقاش و مجسمه‌ساز معروف شانديز) است.
   
  بازار صنايع دستي شانديز
  توضیحات :

      اين بازار كه بيشتر در پيرامون ميدان وليعصر مي باشد به لحاظ اينكه معرّف پيشينه صنايع ارزشمند دستي شانديز است از اهميت ويژه‎اي برخوردار است. در اين بازار توليدات مختلف دستي ازجمله پوستين و محصولات پوست، توليدات سنگي مثل هركاره، سبدهاي گوناگون چوبي و... به چشم مي خورد. لازم به توضيح است كه صنايع دستي عمده‌ي شانديز را در گذشته قالي، پوستين، سنگ آسياب، سنگ مرمر سبز و... تشكيل مي داده است كه شهرت جهاني داشته است.
   
  شهر رويايي پديده شانديز
  توضیحات :

    مركز تعطيلات، سرگرمي و خريد پديده شانديز در زميني به مساحت 50 هكتار با زيربنايي بالغ بر 1110000مترمربع در مركز شهر شانديز در حال ساخت است كه تا حدود يك سال ديگر به بهره‌برداري كامل مي رسد. اين مجتمع قرار است به يك مركز مهم خريد و فروش، تفريح و گذراندن اوقات فراغت تبديل گشته و به انبوه بازديدكنندگان مقيم مشهد و زائران ارجمند آستان مقدس امام هشتم(ع) خدمات خود را ارائه نمايد. اين مركز از بخش‌هاي متنوع با كاربري‌هاي متفاوت مانند هتل پنج ستاره، مجتمع بزرگ فرهنگي، پارك آبي، مجتمع اداري، مجتمع آپارتمان‌هاي مسكوني، باغ گل‌ها، شهربازي سرپوشيده و مركز بزرگ خريد تشكيل شده است كه از اين ميان هايپر ماركت و مركز خريد بزرگ و با شکوه آن و همچنین پیست اسکیت روی یخ راه‌اندازي و دایر است. 
   
  شهر شانديز و شيشليك آن
  توضیحات :

   شيشليك غذاي انحصاري شانديز است و بدون شك يكي از مهم‌ترين عوامل شهرت و شوكت شانديز امروز محسوب مي شود. توليد و پخت ماهرانه‌ي اين غذاي لذيذ در كنار سرويس کامل آن و پذيرايي در رستوران‌هاي با صفا و زيباي شانديز خاطرهاي به ياد ماندني در ذهن و جان مسافران و مجاوران مي‌گذارد. امروزه وجود رستوران‌هاي مجلل و باصفايي همچون: ارم، حسين شيشليكي، ملل، دهکده، ديدار، بهارستان، شايان، ماهان، نهارخوران، پارس و... و همچنين مجموعه‌ي پديده شانديز نقش مهم و تعيين كننده‌اي در رونق اقتصادي و شهرت شانديز دارد.
  تفرجگاه چهل بازه
  توضیحات :
     اين تفرجگاه با پهناي مناسبي كه دارد و رودخانه‌اي كه از آن مي گذرد يكي از مكان هايي است كه در فصل بارندگي مورد توجه بسياري از مسافران و مجاوران قرار مي گيرد. اين تفرجگاه در حاشيه پل چهل‌بازه (خليج فارس) و در ابتداي بلوار امام رضاي شهر شانديز واقع است.
   
  مجموعه ي ورزشي ثامن الائمه
  توضیحات :

     اين مجموعه ورزشي كه در زميني با ده‌ها هكتار وسعت احداث شده در نوع خود در استان خراسان و حتي در كشور بي‌نظير است. در اين مجموعه انواع فضاهاي ورزشي جهت رشته هاي مختلف احداث شده است كه در طول هفته مورد استفاده اهالي ورزش قرار مي گيرد.  مجموعه ورزشي ثامن به دليل واقع شدن در بخش شانديز نقش مهمي در ارتقاي ورزش منطقه دارد. مسير رسيدن به اين مجموعه از دو مسیر امکان‌پذیر است، يكي درب اصلي آن كه در سمت چپ جاده شهرك صنعتي واقع است و مسير ديگر در بزرگراه شانديز نرسيده به پل چهل بازه مي باشد.
   
   
  پارك سرسبز پرديس
  توضیحات :

     اين پارك با صفا در سمت چپ حاشيه بزرگراه شانديز و پس از ويراني واقع است. پاركي است بسيار بزرگ با درختان سرسبز عمدتا كاج و توت كه هم به عنوان تفرجگاه استفاده مي شود و هم به عنوان تنفسگاه شهر مشهد به حساب مي آيد. در جنب همین پارك مجموعه پذيرايي و توريستي دهكده شانديز قرار دارد.
   
  رستوران و مجموعه پذیرایی سنتی دهکده شاندیز
  توضیحات :

     این مجموعه جنب پارک بزرگ و طبیعی پردیس واقع شده است. در این محیط زیبا انواع سکونتگاه‌های سنتی و محلی مربوط نقاط مختلف ایران با شکوه خاص برپا شده و محیطی است که اغلب جشنواره‌های منطقه مثل جشنواره‌ی غذاهای سنتی در این مکان برگزار می‌شود. همچنین در این مجموعه انواع غذاهای محلی و سنتی ایرانی و به ویژه شیشلیک شاندیز در محیطی زیبا و طبیعی و دلچسب برای میهمانان سرو می شود. 
   
   

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی
ارتباط با ما
سایر شهرستان ها
ورود به پنل
جاده شاندیز، میدان کوهنورد - جنب سفرخانه سنتی قورمه خوران
05134285424
05134285494

تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق